Wstępna analiza sytuacji klienta

Pozyskanie kredytu hipotecznego rozpoczynamy od szczegółowej analizy sytuacji finansowej klienta.  Z doświadczenia wiemy, że odpowiednie przedstawienie klienta przed  bankiem jest kluczowe. Po przeprowadzonej analizie  przedstawiamy poszczególne oferty klientowi oraz wspólnie wybieramy 2-3 banki w których wnioskujemy o kredyt. Dzięki temu unikamy tracenia czasu oraz generowania niepotrzebnych zapytań w BIK. Przeprowadzamy klienta przez cały proces pozyskania kredytu hipotecznego.

Przygotowanie wymaganych dokumentów

Następnie przygotowujemy wspólnie z  klientem wnioski kredytowe oraz wymagane dokumenty do złożenia w wybranych bankach. Zdajemy sobie sprawę, że dokładnie  wypełniony wniosek wraz z wymaganym kompletem dokumentów daje większą szansę na pozytywny rezultat podczas analizy kredytowej.

Złożenie dokumentacji w banku

Odpowiadamy za dostarczenie oraz poprawne złożenie dokumentów w banku.
Następnie jesteśmy w ciągłym kontakcie z doradcą z banku odpowiedzialnym za procesowanie wniosku. Przekazujemy wszystkie informacje klientowi na temat postępu w procesowaniu wniosku oraz wymaganych dodatkowych dokumentach.

Analiza Kredytowa

Podczas procesu kredytu hipotecznego można spodziewać się pytań ze strony banku oraz prośby dostarczenia dodatkowych dokumentów. Z pewnością jest to kredyt, którego procesowanie trwa długo dlatego warto przygotować się na proces pozyskiwania kredytu w granicach od 4 – 8 tygodni. Wszelkie pytania ze strony banku omawiamy z klientem.

Decyzja kredytowa

W przypadku wydania decyzji kredytowej otrzymujemy od banku ostateczne warunki cenowe kredytu. Należy pamiętać, że prowizja i marża banku nie są jedynymi kosztami kredytu, a często zdarza się, że bank wymaga od nas spełniania określonych warunków podczas całego okresu kredytowania. Z tego powodu warunki kredytu szczegółowo omawiamy z klientem.

Podpisanie umowy kredytowej/Uruchomienie kredytu

Umawiamy się na podpisanie umowy kredytowej. Podczas podpisania umowy  towarzyszymy klientowi tak aby wszystkie warunki, wymagania banku były jasne. Zależy nam na długofalowych relacjach z klientami dlatego po uzyskaniu finansowania pozostajemy w kontakcie i służymy pomocą.