Kredyty dla firm

Specjalizujemy się w pozyskiwaniu finansowania dla działalności gospodarczych oraz wszelkiego rodzaju spółek.

Pomagamy w pozyskiwaniu finansowania dla firm na bazie wieloletnich relacji z kilkunastoma bankami. Wyróżnia nas współpraca z bankami, które standardowo nie współpracują z innymi brokerami kredytowymi. Potwierdza to naszą renomę oraz znacząco zwiększa skuteczność w uzyskaniu dopasowanej oferty dla przedsiębiorcy.

Szanujemy czas swój oraz naszych klientów, dlatego przykładamy bardzo dużą uwagę do przeanalizowania obecnej sytuacji klienta. Dzięki temu składamy wnioski kredytowe do instytucji, które są wstępnie zainteresowane finansowaniem danej firmy.

Kredyt obrotowy

Środki w postaci kredytu w rachunku bieżącym(limit) lub kredytu ratalnego. Kredyt obrotowy może służyć jako zabezpieczenie finansowe firmy bądź narzędzie do realizowania bieżących inwestycji. Zazwyczaj tego rodzaju kredyty  nie są zabezpieczone nieruchomością, a nasze wydatki nie muszą być udokumentowane.  Przy ocenie zdolności kredytowej bank kieruje się w dużej mierze wysokością obrotów oraz dochodem przedsiębiorstwa. Według badań z kredytów obrotowych korzysta około 50% firm.

[et_pb_anypage_lightbox lightbox_id=”procedurafinansowaniaobrotowy” lightbox_content_type=”ajax” popup_url=”kredyt-firmowy-procedura-finansowania” lightbox_width=”75%” _builder_version=”4.6.0″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ lightbox_maxwidth=”75″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_anypage_lightbox]

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny charakteryzuje się konkretnym celem oraz udokumentowaniem poniesionych wydatków. Jest świetną formą finansowania dla firm planujących zakup, budowę bądź rozbudowę nieruchomości. Okres trwania kredytu inwestycyjnego to  maksymalnie 20 lat. Kredyty inwestycyjne wymagają zabezpieczenia, najczęściej w postaci nieruchomości. Zdolność kredytowa jest wyliczana na podstawie aktualnych bądź prognozowanych(biznesplan) dochodów firmy. Proces uzyskania kredytu inwestycyjnego jest z pewnością najdłuższy oraz najbardziej złożony. Podczas uzyskania finansowania edukujemy klientów oraz  odpowiednio.

[et_pb_anypage_lightbox lightbox_id=”procedurafinansowaniainwestycyjny” lightbox_content_type=”ajax” popup_url=”kredyt-inwestycyjny-proces-finansowania” lightbox_width=”75%” _builder_version=”4.6.0″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_anypage_lightbox]

Audyt umów kredytowych

Wykonujemy audyt, który ma na celu dogłębne sprawdzenie aktualnych umów kredytowych.  Po wykonaniu audytu przedsiębiorca otrzymuje informację zwrotną dotycząca posiadanych zobowiązań. Przekazujemy klientowi informację czy posiadane zobowiązania są dla niego atrakcyjne i nie należy ich zmieniać czy warto przenieść je do innego banku.

Największa oszczędność wynikająca z analizy umów kredytowych naszego klienta wyniosła ponad 180 000 zł.

Audyt umów kredytowych polega na zweryfikowaniu warunków zobowiązań posiadanych przez klienta. Sprawdzamy warunki cenowe oraz porównujemy je do aktualnie panujących na rynku.
Oferty w bankach zmieniają się w każdym miesiącu dlatego warto weryfikować swoje zobowiązania.

Warunki udzielenia kredytu często są uzależnione od kondycji finansowej firmy. Dla przykładu firma X zaciągająca zobowiązanie 3 lata temu posiadała „średnią” kondycję finansową. Z racji uzyskania kredytu firma zrealizowała planowane inwestycje dzięki czemu przychody oraz dochód zwiększył się w odniesieniu do stanu sprzed 3 lat. Firma X stała się „lepszym” klientem w oczach banku więc istnieje duża możliwość, że znajdą się banki które zaproponują lepsze warunki niż obecny.

Po przeprowadzonej analizie zajmujemy się wyszukaniem banku który zaproponuje klientowi korzystniejsze warunki finansowania. Przygotowujemy symulację oraz obliczenia obrazujące przedsiębiorcy konkretną oszczędność wynikającą z przeniesienia kredytu do innego banku.

Jesteśmy szczerzy z klientami dlatego jeśli przenoszenie zobowiązań klienta nie ma sensu, a kredyty które posiada są korzystne przekazujemy taką informację i gratulujemy uzyskania atrakcyjnego kredytu. Do przeprowadzenia wstępnej analizy potrzebujemy skanu/ zdjęć umowy kredytowej.

Artykuł z bazy wiedzy

5 powodów przez które możesz nie dostać kredytu inwestycyjnego

Kiedy sytuacja zaczęła się powoli stabilizować, a firmy wróciły do planów z przed pandemii coraz częściej spotykam się  z zapytaniami dotyczącymi kredytów inwestycyjnych.  Ile wkładu własnego wymagają banki, jakie firma musi spełnić warunki i czy w ogóle jest możliwe uzyskanie kredytu inwestycyjnego w obecnej sytuacji? Z tymi pytaniami mierzy się wiele firm, które chcą realizować zaplanowane inwestycje. Postaram się przybliżyć Tobie kilka ważnych rzeczy o których powinieneś wiedzieć.