Kredyt dla firm – Invest Mind

Kredyt dla firm

Specjalizujemy się w pozyskiwaniu finansowania dla działalności gospodarczych oraz wszelkiego rodzaju spółek.

Pomagamy w pozyskiwaniu finansowania dla firm na bazie wieloletnich relacji z kilkunastoma bankami. Wyróżnia nas współpraca z bankami, które standardowo nie współpracują z innymi brokerami kredytowymi. Potwierdza to naszą renomę oraz znacząco zwiększa skuteczność w uzyskaniu dopasowanej oferty dla przedsiębiorcy.

Szanujemy czas swój oraz naszych klientów, dlatego przykładamy bardzo dużą uwagę do przeanalizowania obecnej sytuacji klienta. Dzięki temu składamy wnioski kredytowe do instytucji, które są wstępnie zainteresowane finansowaniem danej firmy.


Sprawdź jak wygląda proces finansowania
Kredyt obrotowy

Środki w postaci kredytu w rachunku bieżącym (limit) lub kredytu ratalnego. Kredyt obrotowy może służyć jako zabezpieczenie finansowe firmy bądź narzędzie do realizowania bieżących inwestycji. Zazwyczaj tego rodzaju kredyty nie są zabezpieczone nieruchomością, a nasze wydatki nie muszą być udokumentowane. Przy ocenie zdolności kredytowej bank kieruje się w dużej mierze wysokością obrotów oraz dochodem przedsiębiorstwa. Według badań z kredytów obrotowych korzysta ponad 50% firm.

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny charakteryzuje się konkretnym celem oraz udokumentowaniem poniesionych wydatków. Jest świetną formą finansowania dla firm planujących zakup, budowę bądź rozbudowę nieruchomości. Okres trwania kredytu inwestycyjnego to od 10 do 20 lat. Kredyty inwestycyjne wymagają zabezpieczenia, najczęściej w postaci nieruchomości. Zdolność kredytowa jest wyliczana na podstawie aktualnych bądź prognozowanych(biznesplan) dochodów firmy. W odniesieniu do innych kredytów proces uzyskania kredytu inwestycyjnego jest z pewnością najdłuższy oraz najbardziej złożony. Podczas procesu finansowania edukujemy klientów oraz odpowiednio przygotowujemy do uzyskania finansowania. Nasza firma posiada doświadczenie w uzyskaniu kredytów w kwotach od kilkuset tysięcy do 6 mln zł.Audyt umów kredytowych

Wykonujemy audyt, który ma na celu dogłębne sprawdzenie aktualnych umów kredytowych. Przedsiębiorca otrzymuje informację zwrotną dotycząca posiadanych zobowiązań. Przekazujemy klientowi informację czy posiadane zobowiązania są dla niego atrakcyjne, czy może warto przenieść je do innego banku.

Największa oszczędność wynikająca z analizy umów kredytowych naszego klienta wyniosła ponad 180 000 zł.

Pożyczki dofinansowane z UE

Pożyczki dofinansowane mają różne przeznaczenie w zależności od aktualnych projektów. Najczęstszym celem pożyczek jest sfinansowanie inwestycji firmowych bądź bieżących kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. Fundusze udzielające tego rodzaju pożyczek najczęściej oczekują zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Podczas pandemii pomogliśmy naszym klientom w uzyskaniu kilku milionów złotych na 0%. Jeśli chcesz dopytać o aktualne projekty umów się na bezpłatną konsultację.

Oblicz ratę kredytu

Stworzyliśmy narzędzie, dzięki któremu możesz sam sprawdzić parametry pożyczki. Posługując się naszym kalkulatorem obliczysz wysokość rat kredytu przy założonym oprocentowaniu, okresie kredytowania oraz rodzaju rat. Dzięki dokonanej kalkulacji dowiesz się ile będzie kosztowała pożyczka oraz wstępnie ocenisz czy stać Cię na zaciągnięcie takiego zobowiązania.

Wybierając rodzaj zaciąganego kredytu, kalkulator „podstawi” średnie oprocentowanie pożyczki. Możesz je jednak zmieniać, by dowiedzieć się ile może wynieść rata w przyszłości, kiedy oprocentowanie zmieni wartość.

-+
-+
-+
-+
Jak wygląda proces kredytu inwestycyjnego?

Wstępna analiza sytuacji klienta

Pozyskanie kredytu inwestycyjnego rozpoczynamy od szczegółowej analizy sytuacji finansowej klienta oraz planowanej inwestycji. Z doświadczenia wiemy, że odpowiednie przedstawienie inwestycji w banku jest kluczowe. Instytucje finansujące działają według ściśle określonych procedur, które muszą być spełnione przez klienta aby mógł uzyskać satysfakcjonujące finansowanie. Pomagamy odpowiednio ułożyć inwestycję oraz przeprowadzamy klienta przez cały proces pozyskania kredytu inwestycyjnego. Współpracujemy z firmami, które mają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu biznesplanów dla banków.

Wstępna analiza banku

Po odpowiednim ułożeniu inwestycji oraz stworzeniu biznesplanu konsultujemy daną inwestycję w bankach tak aby uzyskać wstępne informację, która instytucja finansowa jest wstępnie zainteresowana finansowaniem inwestycji. Na tym etapie nie generujemy zapytań kredytowych, a konsultujemy z zaprzyjaźnionymi bankierami/ analitykami daną inwestycję tak aby otrzymać zadowalającą informację zwrotną. Jeśli otrzymamy wstępne zainteresowanie ze strony banków przedstawiamy poszczególne oferty klientowi oraz wspólnie wybieramy 2-3 banki w których wnioskujemy o kredyt. Dzięki temu unikamy tracenia czasu oraz generowania niepotrzebnych zapytań w BIK.

Przygotowanie wymaganych dokumentów

Następnie przygotowujemy wspólnie z klientem wnioski kredytowe oraz wymagane dokumenty do złożenia w wybranych bankach. Zdajemy sobie sprawę, że dokładnie wypełniony wniosek wraz z wymaganym kompletem dokumentów daje większą szansę na pozytywny rezultat podczas analizy kredytowej

Złożenie dokumentacji w banku

Po złożeniu dokumentów jesteśmy w ciągłym kontakcie z doradcą z banku odpowiedzialnym za procesowanie wniosku. Przekazujemy wszystkie informacje klientowi na temat postępu w procesowaniu wniosku oraz wymaganych dokumentach.

Analiza Kredytowa

Podczas procesu kredytu inwestycyjnego należy nastawić się na wiele pytań ze strony banku oraz możliwości dostarczenia dodatkowych dokumentów. Z pewnością jest to kredyt, którego procesowanie trwa najdłużej dlatego warto przygotować się proces pozyskiwania kredytu w granicach od 1 do 3 msc. Przejmujemy komunikację z bankiem, awszelkie pytania ze strony banku omawiamy z klientem.

Decyzja kredytowa / Negocjacja warunków

W przypadku wydania decyzji kredytowej otrzymujemy od banku konkretne warunki cenowe danego kredytu. Należy pamiętać, że prowizja i marża banku nie są jedynymi kosztami kredytu, a często zdarza się, że bank wymaga od nas spełniania określonych warunków podczas całego okresu kredytowania. Z tego powodu warunki kredytu szczegółowo omawiamy z klientem oraz negocjujemy z bankiem tak aby dopasować kredyt do potrzeb klienta.Komfortową sytuacją jest otrzymanie co najmniej dwóch decyzji kredytowych w różnych bankach dzięki czemu możliwości negocjacji jest znacząco większa.

Podpisanie umowy kredytowej / Uruchomienie kredytu

Jeśli ustalimy z bankiem konkretne warunki umawiamy się na podpisanie umowy kredytowej. Podczas podpisania umowy towarzyszymy klientowi tak aby wszystkie warunki, wymagania banku były jasne. Zależy nam na długofalowych relacjach z klientami dlatego po uzyskaniu finansowania pozostajemy w kontakcie i służymy pomocą.

Umów się
na bezpłatną konsultację

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Invest Mind

    Polityka prywatności Polityka cookies
    Uczestnik projektu Spektrum współfinansowanego przez UE.
    Łączna wartość projektu 52 767 zł, dofinansowanie w wysokości 50 128,65 zł.
    Bezpłatna konsultacja