Czy Rankingi kredytowe kłamią? – Invest Mind

Czy Rankingi kredytowe kłamią?

Postanowiłem podzielić się z Tobą moimi obserwacjami dotyczącymi rankingów kredytowych.

Dla tych którzy się nie spotkali z takim narzędziem wytłumaczę jak ono działa. W internecie możesz znaleźć wiele systemów w których ustawiasz podstawowe dane kredytu i otrzymujesz zestawienie „Najlepszych” ofert z różnych banków. Uzupełnić musisz podstawowe dane czyli zazwyczaj kwotę kredytu oraz okres kredytowania. Po chwili pojawia się zestawienie ofert z różnych banków.

Z ciekawości odwiedzam co jakiś czas różne strony, które reklamują się jako porównywarki kredytowe. Powiem szczerze, że nie jednokrotnie byłem w szoku widząc oferty proponowane przez poszczególne banki. Niestety wiele z tych ofert istnieje tylko na papierze po to żeby wabić klientów na „świetną” ofertę. Największa rozbieżność występuje w rankingu kredytów gotówkowych.

Moim największym zdziwieniem okazała się sytuacja w której zwycięzcą rankingu kredytowego był bank, który śmiało mógł walczyć o najgorszą ofertę na rynku. Wielokrotnie weryfikowałem oferty zawarte w rankingach i w większości wypadków okazały się zwykłym chwytem marketingowym.

Oczywiście nie wszystkie rankingi kłamią. Wiele z nich „tylko” trochę mija się z prawdą 🙂 Żyjemy w czasach wszechobecnej reklamy, a chciałbym żebyś po przeczytaniu tego tekstu wiedział jak realnie zweryfikować ofertę banku.

Sama symulacja to jedna sprawa, bardzo istotne jest to czy Ty jako klient wpasowujesz się w daną propozycję. Oferty skierowane są do konkretnego profilu klienta, który spełnia ściśle określone warunki. Oznacza to, że nie każdy klient może skorzystać z tej konkretnej oferty. Zatem zanim zaczniesz porównywać oferty między bankami, sprawdź czy kwalifikujesz się aby z niej skorzystać.

Skąd możesz wiedzieć czy dana oferta jest przeznaczona dla Ciebie? Są na to dwa sposoby.

 • Zapoznaj się ze szczegółami oferty na stronie danego banku lub skontaktuj się z pracownikiem banku (dopytaj o szczegóły).
 • Zgłoś się do eksperta kredytowego, który zna oferty wielu banków i dysponuje profesjonalną porównywarką z aktualnymi ofertami banków(dopytaj o szczegóły).

Jeśli postanowisz sam sprawdzić oferty, szukaj potwierdzeń tego co przekaże Ci pracownik banku na stronie www lub w regulaminie promocji. Zdarza się, że niektórzy pracownicy oraz eksperci mijają się z prawdą.

Współpracuj z zaufanymi osobami ze świata finansów, a z pewnością będziesz zadowolony.

Oblicz ratę kredytu

Stworzyliśmy narzędzie, dzięki któremu możesz sam sprawdzić parametry pożyczki. Posługując się naszym kalkulatorem obliczysz wysokość rat kredytu przy założonym oprocentowaniu, okresie kredytowania oraz rodzaju rat. Dzięki dokonanej kalkulacji dowiesz się ile będzie kosztowała pożyczka oraz wstępnie ocenisz czy stać Cię na zaciągnięcie takiego zobowiązania.

Wybierając rodzaj zaciąganego kredytu, kalkulator „podstawi” średnie oprocentowanie pożyczki. Możesz je jednak zmieniać, by dowiedzieć się ile może wynieść rata w przyszłości, kiedy oprocentowanie zmieni wartość.

-+
-+
-+
-+
Umów się
na bezpłatną konsultację

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Invest Mind

  Polityka prywatności Polityka cookies
  Uczestnik projektu Spektrum współfinansowanego przez UE.
  Łączna wartość projektu 52 767 zł, dofinansowanie w wysokości 50 128,65 zł.
  Bezpłatna konsultacja