Kredyt hipoteczny – ile trzeba zarabiać aby go otrzymać? – Invest Mind

Kredyt hipoteczny – ile trzeba zarabiać aby go otrzymać?

Otrzymanie kredytu hipotecznego to często długi i skomplikowany proces. Z perspektywy osoby zainteresowanej wiąże się niekiedy z dużym ryzykiem. Tak naprawdę sukces zależy od dokonania prawidłowej oceny zdolności kredytowej, ale również od stanu prawnego, technicznego i wartości nieruchomości.

W temacie zdolności kredytowej wszystkie banki działają na podobnych zasadach: oceniają czy dana osoba posiadając aktualny (na dzień dokonania oceny) poziom zarobków po odjęciu przyjętych kosztów życia będzie w stanie spokojnie spłacać długoterminowe zobowiązanie jakim jest kredyt hipoteczny w określonej kwocie. Do oceny brane jest pod uwagę szereg innych czynników jak:

 • Liczba źródeł dochodu i/ lub kredytobiorców (może być ich kilka);
 • Wysokość innych aktualnie posiadanych zobowiązań (raty innych kredytów, wysokość limitów na kartach kredytowych i rachunkach osobistych, płacone alimenty);
 • Ilość osób na utrzymaniu, w tym dzieci poniżej 18 roku życia;
 • Ocena punktowa profilu kredytobiorcy. Ten punkt moglibyśmy rozbić na wiele mniejszych czynników ale najważniejsze z nich to: wiek, płeć, wykształcenie, wykonywany zawód a nawet stan cywilny;
 • Wysokość aktualnie obowiązujących w Polsce stóp procentowych;
 • Wysokość innych kosztów życia.

Osobny akapit nie bez powodu poświęcimy historii kredytowej. Wszystkie najpopularniejsze na rynku banki sprawdzają historię kredytową osób wnioskujących o kredyt w bazach BIK. Jeśli zauważą, że dana osoba historycznie miała poważne opóźnienia w spłatach innych zobowiązań to może mieć ona spory problem z otrzymaniem nowego kredytu, bez względu na poziom aktualnych zarobków. Dodatkowo niemile widziane są też wszelkie historyczne kontakty osoby wnioskującej z instytucjami pozabankowymi(np. Vivus, Wonga itp.). Jeżeli pojawi się choć cień niepewności w tym temacie, to zdecydowanie rekomendujemy pobranie raportu BIK ze strony www.bik.pl oraz kontakt z kompetentnym ekspertem kredytowym w celu dokładnej analizy raportu i zmaksymalizowaniu szans na otrzymanie kredytu hipotecznego.

W kwestii samego pytania ile trzeba zarabiać aby otrzymać kredyt hipoteczny – jak można zauważyć nie jest to takie proste do określenia ponieważ wpływa na to ogrom czynników. Najprostszym rozwiązaniem jest umówienie się na bezpłatną konsultację z ekspertem kredytowym(przycisk „bezpłatna konsultacja”) na której poznasz swoje możliwości, szanse i zagrożenia zaciąganego zobowiązania.

Warto to zrobić wcześniej niż na etapie szukania nieruchomości, dzień przed podpisywaniem umowy przedwstępnej a co gorsza po jej podpisaniu (zdarzają się takie przypadki – przestrzegamy przed takim działaniem, ponieważ można stracić sporo pieniędzy). Przy wczesnej konsultacji mamy dużo czasu na podjęcie działań aby odpowiednio przygotować daną osobę do wnioskowania o kredyt z najlepszą i najbardziej dopasowaną ofertą – tutaj również można zaoszczędzić bardzo dużo środków.

Masz pytania? Umów się na bezpłatną konsultację.

Oblicz ratę kredytu

Stworzyliśmy narzędzie, dzięki któremu możesz sam sprawdzić parametry pożyczki. Posługując się naszym kalkulatorem obliczysz wysokość rat kredytu przy założonym oprocentowaniu, okresie kredytowania oraz rodzaju rat. Dzięki dokonanej kalkulacji dowiesz się ile będzie kosztowała pożyczka oraz wstępnie ocenisz czy stać Cię na zaciągnięcie takiego zobowiązania.

Wybierając rodzaj zaciąganego kredytu, kalkulator „podstawi” średnie oprocentowanie pożyczki. Możesz je jednak zmieniać, by dowiedzieć się ile może wynieść rata w przyszłości, kiedy oprocentowanie zmieni wartość.

-+
-+
-+
-+
Umów się
na bezpłatną konsultację

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Invest Mind

  Polityka prywatności Polityka cookies
  Uczestnik projektu Spektrum współfinansowanego przez UE.
  Łączna wartość projektu 52 767 zł, dofinansowanie w wysokości 50 128,65 zł.
  Bezpłatna konsultacja